Wed01052024

Back You are here: ΑΡΧΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΣΩΤ. ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗ - ΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΥΔΑΤΙΝΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΜΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ Γραφείο Αποκατάστασης Βλαβών

Γραφείο Αποκατάστασης Βλαβών

Το Γραφείο Αποκατάστασης Βλαβών είναι αρμόδιο για την αποκατάσταση βλαβώνστα δίκτυα ύδρευσης, άρδευσης, αποχέτευσης, οδοποιίας και ηλεκτροφωτισμού αλλά και στις κτιριακές εγκαταστάσεις του δήμου. Με τις δράσεις που αναπτύσσει επιδιώκεται η έγκαιρη αποκατάσταση δυσλειτουργιών που προκαλούν προβλήματα.

1)Αποκαθιστά βλάβες στο δίκτυο ύδρευσης στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

2)Αποκαθιστά βλάβες στο δίκτυο άρδευσης στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

3)Αποκαθιστά βλάβες στο δίκτυο αποχέτευσης (όμβριων και λυμάτων) στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

4)Αποκαθιστά βλάβες στο οδόστρωμα των δρόμων (επούλωση λάκκων) στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

5)Αποκαθιστά βλάβες στην κάθετη και οριζόντια σήμανση των δρόμων στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

6)Αποκαθιστά βλάβες στο δίκτυο ηλεκτροφωτισμού στην περιοχή ευθύνης του δήμου.

7)Αποκαθιστά βλάβες στα κτίρια ιδιοκτησίας ή χρήσης του δήμου.

8)Αποκαθιστά βλάβες στον πάγιο εξοπλισμό πλατειών, πεζοδρόμων, πάρκων και παιδικών χαρών.

9)Τηρεί αρχείο των επεμβάσεων που πραγματοποίησε.