Fri29032024

Back You are here: ΑΡΧΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΣΩΤ. ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ – ΤΥΠΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Καιρός

Καιρός

[Κλικ στην εικόνα για τρέχουσα πρόγνωση καιρού για την Αμαλιάδα από το meteo.gr]

Οι πολίτες του Δήμου Ήλιδας μπορούν να ενημερώνονται απευθίας για τον καιρό από τους δύο μετεωρολογικούς σταθμούς που είναι εγκατεστημένοι σε Αμαλιάδα (Υψόμετρο: 26 μ.) και Σιμόπουλο (Υψόμετρο: 184 μ.) και να έχουν πρόσβαση σε ένα πλούσιο ιστορικό μετεωρολογικών δεδομένων.

Μετεωρολογικός Σταθμός Αμαλιάδας

Μετεωρολογικός Σταθμός Σιμόπουλου

Οι μετεωρολογικοί σταθμοί ανήκουν στο ΔΙΚΤΥΟ    ΑΥΤΟΜΑΤΩΝ    ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΚΩΝ    ΣΤΑΘΜΩΝ    ΗΛΕΙΑΣ   &   ΖΑΚΥΝΘΟΥ. Οι σταθμοί ανήκουν στο Δήμο Ήλιδας σε συνεργασία με το Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών ενώ την επίβλεψη/συντήρησή τους υλοποιεί ο κ. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..