Thu28032024

Back You are here: ΑΡΧΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ημερίδα "Το διαδίκτυο κι εγώ"

Ημερίδα "Το διαδίκτυο κι εγώ"

ΑΦΙΣΑ saferInternet 12-2-2014 A3 ver02

Η Πρωτοβουλία “Κυψέλες Δικτύωσης” και ο Δήμος Ήλιδας σας προσκαλούν στην Ημερίδα με τίτλο “Το διαδίκτυο κι εγώ” την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου στο Λαζαράκειο Δημοτικό Μέγαρο στις 7:00 μ.μ.

Οι Κυψέλες Δικτύωσης και ο Δήμος Ήλιδας πρεσβευτές του Κέντρου Αφαλούς Πλοήγησης (www.saferinternet.gr) για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2014 σας καλούν να μιλήσουμε για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, να ανταλλάξουμε απόψεις και να μοιραστούμε εμπειρίες.

Η εκδήλωση αποσκοπεί στην ενημέρωση γονέων για θέματα ασφαλούς πλοήγησης στο διαδίκτυο, στα κοινωνικά δίκτυα (Facebook), στα διαδικτυακά παιχνίδια και στις κινητές συσκευές μέσα από τις προσεγγίσεις διαφορετικών επιστημονικών ειδικοτήτων (εκπαίδευση, πληροφορική, ψυχολογία, κοινωνιολογία).

Ατζέντα Ημερίδας

18:45

Προσέλευση / Εγγραφές

19:00