Sat27072024

LAST_UPDATETue, 16 Jul 2024 10am

Back You are here: ΑΡΧΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Εορτασμός Πολιούχου Αμαλιάδας Αγίου Αθανασίου

Εορτασμός Πολιούχου Αμαλιάδας Αγίου Αθανασίου

ag athanasios

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

ΠΟΛΙΟΥΧΟΥ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Σας προσκαλούμε στον εορτασμό του Πολιούχου μας Αγίου Αθανασίου που θα λάβουν χώρα οι κάτωθι εκδηλώσεις:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17-1-2014

εσπέρας και ώρα 6.00 μ.μ.

Μέγας Πολυαρχιερατικός Εσπερινός

Χoροστατούντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτου Καισαριανής-Βύρωνος και Υμηττού κ.κ. Δανιήλ πλαισιωμένου υπό του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Ωλένης κ.κ. Αθανασίου.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18-1-2013

ώρες 7.00 π.μ.- 11.00 π.μ.

Πολυαρχιερατική Θεία Λειτουργία

Χοροσταντούντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτου Καισαριανής-Βύρωνος και Υμηττού κ.κ. Δανιήλ, πλαισιωμένου υπό των: Σεβασμιώτατου Μητροπολίτου Ηλείας κ.κ. Γερμανού και του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Ωλένης κ.κ. Αθανασίου.

Ώρα 11.00 π.μ : Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνος

Με διαδρομή από τις οδούς ΔΑΛΙΑΝΗ – ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ – ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ- ΑΡΧ. ΗΛΙΔΟΣ- ΦΙΛ. ΕΤΑΙΡΙΑΣ-ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΟΥ και κατάληξη στον ΙΕΡΟ ΝΑΟ.

Θα ακολουθήσει δεξίωση στο φουαγιέ του Λαζαράκειου Δημοτικού Μεγάρου.

Αμαλιάδα   13 – 1 – 2014

Ο ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ                                                                          Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

+ Ο ΗΛΕΙΑΣ ΓΕΡΜΑΝΟΣ                                                                       ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ