ΔΗΜΟΣ ΗΛΙΔΑΣ

Sat23102021

LAST_UPDATEThu, 21 Oct 2021 3am

Back You are here: ΑΡΧΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Δελτίο Τύπου: Δωρεάν rapid test στην Αμαλιάδα την Τρίτη 12 Οκτωβρίου και την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου, στο ισόγειο του Δημαρχείου Αμαλιάδας (Λαζαράκειο)

rapid test EODY 1Δωρεάν rapid test στην Αμαλιάδα την Τρίτη 12 Οκτωβρίου και την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου, στο ισόγειο του Δημαρχείου Αμαλιάδας (Λαζαράκειο)

Την Τρίτη 12 Οκτωβρίου και την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου και ώρα 9 με 2.30 το μεσημέρι στο ισόγειο του Δημαρχείου (Λαζαράκειο-φουαγιέ) στην Αμαλιάδα, θα πραγματοποιηθούν τεστ ταχείας ανίχνευσης (rapid tests) κρουσμάτων νέου κορωνοϊού (covid-19) από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ σε πολίτες της περιοχής στο πλαίσιο ευρύτερων δειγματοληπτικών ελέγχων και περιορισμού της διασποράς της πανδημίας covid-19.

Υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι να γνωρίζουν το ΑΜΚΑ τους και ένα κινητό τηλέφωνο.

Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19 (αποτέλεσμα rapidtest) μπορείτε να εκτυπώσετε στη σελίδα www.gov.grστις υπηρεσίες Υγείας και Πρόνοιας χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς του taxis και το ΑΜΚΑ.

Ή μπορείτε να αντιγράψετε το παρακάτω linkχρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς του taxisκαι το ΑΜΚΑ για την έκδοση της βεβαίωσης.

Ο Δήμος Ήλιδας στο Facebook
Ο Δήμος Ήλιδας στο Twitter