Thu28032024

Back You are here: ΑΡΧΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΣΩΤ. ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗ - ΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ Γραφείο Μέριμνας Κτιρίων

Γραφείο Μέριμνας Κτιρίων

Το Γραφείο Μέριμνας Κτιρίων είναι υπεύθυνο για τη φροντίδα των κτιρίων που χρησιμοποιούν για τη στέγαση τους οι υπηρεσίες του δήμου. Στόχος είναι η καλή κατάσταση των κτιρίων ώστε σε αυτά με ασφάλεια να εργάζονται οι υπάλληλοι και να προσέρχονται για την εξυπηρέτηση τους οι δημότες.
Το Γραφείο Μέριμνας Κτιρίων είναι επίσης υπεύθυνο για τη φύλαξη και τον καθαρισμό των σχολικών κτιρίων του δήμου. Στόχος είναι η καλή κατάσταση των κτιρίων ώστε σε αυτά με ασφάλεια να στεγάζονται εκπαιδευτικοί και μαθητές.
1)    Μεριμνά για την φύλαξη, την ασφάλεια και την καθαριότητα των κάθε είδους εγκαταστάσεων του δήμου.
2)    Μεριμνά για την συντήρηση και αποκατάσταση βλαβών των κτιριακών και των ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων του δήμου, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Τεχνικών Έργων και Εγκαταστάσεων και Υδάτινων Πόρων και Αποκαταστάσεων.
3)    Μεριμνά για τις μετακινήσεις και μεταφορές του προσωπικού του δήμου.